SiWasta 11 uimaria Lappeenrannan IKM-finaaleihin!

5.11.2018

Simmis Wandan uimarit starttaavat 33 kertaa Lappeenrannan finaaleissa 30.11-2.12.2018

IKM-aluekilpailut kilpailtiin 2.-4.11 seitsemällä paikkakunnalla, joista Etelä-Suomi 2 järjestettiin SiWan kotihallissa Hakunilassa. 

Startteja kertyi liki 1900 viiden jakson aikana perjantai-illasta sunnuntai-iltaan. Kisajärjestelyt sujuivat tuttuun tapaan isäntäseuralta mallikkaasti. Kiitokset järjestelyistä ja kilpailuiden onnistumisesta kilpailutoimikunnalle ja kaikille vapaaehtoisille.

Lappeenrannan Finaaleihin päsee valtakunnallisesti 16 parasta ikäluokista T-12,13,14 ja 15, sekä P-13,14,15,ja 16

T-10 ja 11 sekä P-11 ja 12 kilpailivat aluemestaruuksista (3 parasta), sekä valtakunnallisista mestaruuksista (8 parasta)

 

Lappeenrannan IKM-loppukilpailuihin uivat SiWasta seuraavat uimarit:

P-15 Aki Hakkarainen (200su)
T-13 Alma Hörkkö (400sku ja 200pu)
T-14 Aliina Karvonen (800vu, 200vu, 400vu ja 100vu)
P-14 Joona Kuitu (200su, 400sku, 100su)
T-13 Anna Lehmusvaara (200pu)
P-15 Juho Marjala (200pu)
P-15 Miro Merinen (800vu, 400vu ja 100pu)
T-14 Laura Nissi (50su, 100su ja 200su)
T-13 Elina Ryynänen (800vu, 200vu, 400vu ja 100vu)
T-13 Karla Tiainen (100pu, 200sku, 50pu, 100su, 200vu ja 200pu) 
P-15 Sami Uusikumpu (100ru, 200su, 50ru, 200ru ja 200sku)

 

T-10,11 ja P-11,12 valtakunnallisesti 8 parhaimman joukossa:

P-12 50 vu 2. Nico Kulju

P-12 100 sku 7. Nico Kulju

P-12 100 vu 3. Nico Kulju

 

 

T-10,11 ja P-11,12 aluemestaruuskilpailuissa palkintosijoilla olivat seuraavat uimarit:

P-12 100 ru 3. Nico Kulju

P-12 50 vu 1. Nico Kulju

T-10 100 sku 1. Sanni Aarnikoivu, Emilia Wall, Jonna Kurki

P-12 100 sku 2. Nico Kulju

T-10 50 vu 2. Jonna Kurki, 3. Emilia Wall

P-12 400 vu 1. Nico Kulju

P-11 50 ru 2. Ilja Belov

T-10 50 pu 2. Emilia Wall

P-12 100 vu 1. Nico Kulju

T-10 200 vu 2. Sanni Aarnivuo, 3. Emilia Wall

T-10 50vu 3. Sanni Aarnivuo

T-10 50 ru 3. Jonna Kurki

P-11 50 pu 3. Ilja Belov

P-12 50 pu 2. Nico Kulju

P-12 100 su 2. Nico Kulju

4X50m SKU mix, 10 - 12 v

Siwa Seka 1 1. Sanni Aarnivuo, Jonna Kurki, Ilja Belov, Nico Kulju

4X50m VU mix,  10 - 12 v

Siwa Seka 1 3. Sanni Aarnivuo, Ilja Belov, Viia Tossavainen, Nico Kulju

 

Onnea kaikille finaaleihin päässeille, sekä mitalisijoihin yltäneille.

Tulokset