Hakunilan uimahallin ison altaan remontin valmistuminen viivästyy - vaikutukset seuran toimintaan

24.6.2021

Hakunilan uimahallin ison altaan remontin valmistuminen viivästyy alkuperäisestä aikataulusta. Tämän hetkisen tiedon mukaan halli avataan käyttöön seuraavan kerran elokuun puolivälissä.

Lue kaupungin uutinen aiheesta.

Vaikutukset seuran toimintaan

Loppukesän yhteistyöuimakoulut Hakunilassa (vkot 29, 30 ja 31) on peruttu. Seuraavat sisätiloissa järjestettävät kurssit alkavat elokuun loppupuolella. Kuusijärven rantauimakoulut toteutetaan alkuperäisen suunnitelman mukaisesti.

Valmennusryhmien syyskauden aloitus tapahtuu poikkeavilla ratavuoroilla ja Hakunilan osalta syyskauden ratavuorot varmistuvat vasta uimahalliremontin aikataulun varmistuttua. Loppukesän osalta kesävuorot jaetaan uusiksi seurojen kesken ja niistä tiedotetaan uimareita erikseen.