SiWa:lle Uusi logo jäsenäänestyksellä

12.5.2020

Simmis Wandan 25. juhlavuoden kunniaksi seuran jäsenet saivat vaikuttaa ja äänestää seurallemme uutta logoa MyClubissa huhti-toukokuun vaihteessa. Äänestyksessä logovaihtoehtoja oli kolme, ja ääniä annettiin yhteensä 96. Graafikko Aki Ala-Kokon suunnittelemista logoista voittajaksi valikoitui selkeällä äänienemmistöllä (48 ääntä) logovaihtoehto 2!

Syyskausi aloitetaan uudella ilmeellä ja starttipaketin tuotteet ovat ensimmäiset, missä uusi logo tulee näkyviin. Syksyn starttipakettiin sisältyvä laadukas musta Arena Teamline -seurapaita on osa uutta varustemallistoa, joka tulee kokonaisuudessaan valikoimiin viimeistään syyskauden alkupuolella. Seuravaatemallisto on luotu yhdessä Altaalle.com:in kanssa, joka on seuran virallinen yhteistyökumppani uintivarusteissa. Uusi logo näkyy myös seuran viestintäkanavissa kauden alussa.